سوالات متداول

احتمالا سوال (هایی) که شما قصد پرسیدن آنرا دارید در یکی از موارد زیر پاسخ داده شده است، در صورتی که پاسخ خود را نیافتید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشد
0. آیا خدمات شما واقعا رایگان است
بله، کلیه خدمات پذیرش تحصیلی از هر یک از دانشگاه هایی که در وبسایت SteptoCanada.net اعلام میشود کاملا رایگان است. توجه داشته باشید مرکز مشاور ما هیچگونه هزینه ای بابت خدماتی که به ایرانیان عزیز مقیم ایران ارائه میدهد هزینه ای دریافت نمیکند. اما هزینه ثبت نام دانشگاه که گاها بین 0 تا 150 دلار کانادا است را نیز میبایست خودتان پرداخت نمایید.
1. چطور باید برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنیم؟
گام اول در اجازه تحصیل در کانادا این است که از کالج یا دانشگاه موردنظر خود پذیرش بگیرید. پس از اخذ پذیرش می توانید برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایید. برای این کار شما باید درخواست خود را به سفارت در کشور خود یا دفتر ویزای کانادا بفرستید.
2. چگونه می توانیم با دوره های تحصیلی در موسسات آموزشی، کالج ها و دانشگاه های کانادا آشنایی پیدا کنیم؟
با نظر بر این که کشور کانادا همواره برای ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان خارجی فرصت های خوبی را ارائه می دهد، شما برای دریافت اطلاعات لازم در مورد مدرسه، کالج یا دانشگاه موردنظر خود می توانید با آن ها تماس بگیرید؛ یا این که در وب سایت آن ها می توانید اطلاعات مورد نیازتان در مورد دوره های آموزشی و شرایط لازم برای اخذ پذیرش را مطالعه نمایید.
3. آیا باید زمان خاصی برای دریافت اجازه تحصیل در کانادا اقدام کنیم؟
زمان گرفتن پذیرش نامه، بهترین زمان برای گرفتن اجازه تحصیل می باشد. آن هم به این دلیل است که زمانی که برای صدور ویزای تحصیلی و بررسی پرونده ها صرف می شود کاملا متفاوت می باشد.
4. اخذ ویزای موقت کانادا به چه صورت است؟
ویزای موقت کانادا یک سند رسمی است که صدور آن توسط دفتر ویزای کانادایی انجام می شود و به یکی از صفحات پاسپورت ضمیمه می گردد و حاکی از این است که پاسپورت شرایط لازم برای وارد شدن به کشور کانادا و اقامت موقت در این کشور را داراست. البته لازم به ذکر است که برای بعضی از کشورها اخذ ویزا هم امری ضروری بوده که لیست این کشورها در وب سایت ها مشخص شده است.
5. برای بررسی پرونده و گرفتن اجازه تحصیل پرداخت هزینه به چه صورت خواهد بود؟
شما هنگام ارسال تقاضا اجازه تحصیل باید هزینه بررسی پرونده را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید هزینه ای که برای بررسی پرونده پرداخت می کنید، در صورتی که تقاضای شما رد شود به هیچ عنوان بازگشت داده نخواهد شد. برای اطلاع از چگونگی پرداخت همی می توانید از طریق دفاتر ویزایی و یا از طریق تماس و مطالعه وب سایت سفارتخانه اقدام نمایید.
6. آیا برای دریافت اجاره تحصیل انجام معاینات پزشکی الزامی است؟
انجام دادن معاینات پزشکی برای تمامی افرادی ذیل لازم و ضروری است: کسانی که قصد اقمات برای مدت 6 ماه یا بیشتر را دارند شهروندانی که برای ورود به کانادا به ویزار نیاز دارند کسانی که قرار است برای کار یا ادامه تحصیل در محل هایی مانند مدارس، مهدکودک ها و یا بیمارستان ها پذیرفته شوند.
7. ادامه تحصیل مجدد در کانادا چگونه است؟
شما باید قبل از این که اعتبار اجازه تحصیلی تان منقضی شود، برای تجدید آن اقدام نمایید. به این خاطر که در صورت منقضی شدن اعتبار تحصیلی، باید سریعا کانادا را ترک نمایید.
ارزیابی تحصیلی